Mercedes-Benz

Elektryczny atleta w kompaktowym formacie

25.01.2021

„Mercedes-EQ aspiruje do objęcia pozycji lidera w dziedzinie elektrycznych zespołów napędowych i samochodowego oprogramowania. Aby to osiągnąć, zdefiniowaliśmy ambitne cele w zakresie rozwoju produktów w połączeniu z przyspieszonym wprowadzaniem nowych rozwiązań” – powiedział Markus Schäfer, członek zarządów Mercedes-Benz Group AG i Mercedes-Benz Group AG odpowiedzialny za badania w Grupie Daimler oraz dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars. 
„Nowy EQA demonstruje sposób, w jaki wyobrażamy sobie elektromobilność dopasowaną do potrzeb naszych klientów. Będziemy oferować całą rodzinę odmian EQA, o mocy od 140 do ponad 200 kW, zarówno z napędem na przednie, jak i na wszystkie koła. A dla tych, dla których szczególnie ważna jest kwestia zasięgu, wkrótce w naszej gamie pojawi się specjalna odmiana EQA o zasięgu WLTP przekraczającym 500 km. EQA udowadnia, że stosując sprawdzoną architekturę, można osiągnąć doskonały kompromis pomiędzy efektywnością, kosztami i czasem wprowadzenia na rynek”.
EQA debiutuje w wersji EQA 250 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 15,7 kWh/100 km; emisje CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) o mocy 140 kW (190 KM) i zasięgu 486 km (w cyklu NEDC). „Piętrowy” akumulator litowo-jonowy, stanowiący element konstrukcyjny podwozia pojazdu, ma pojemność 66,5 kWh. Aby zapewnić typowe dla Mercedesa wysokie standardy w zakresie komfortu związanego z eliminacją niepożądanych hałasów i wibracji, wdrożono zaawansowane działania na rzecz odizolowania napędu elektrycznego od podwozia i nadwozia.
Efekt tych prac Klienci Autotrade będą mogli sprawdzic już wiosną.