Mercedes-Benz

Mercedes connect me

Nie zawsze najlepszym połączeniem jest droga.

Mobilność się zmienia. Współcześnie podróżujemy inaczej – będąc ciągle online, wciąż dostępni dla innych. Żyjemy cyfrowo. A samochód? Przez długi czas podążał za nami. Mercedes connect me oznacza sieciową komunikację między pojazdem a kierowcą – i jeszcze więcej: samochód staje się częścią osobistej sfery życia. Stąd większy komfort i przyjemna świadomość ciągłej łączności ze światem zewnętrznym, również w trakcie jazdy.

Live Traffic Information

Dzięki Live Traffic Information szybciej dojadą Państwo do celu! Jest to usługa online, która dostarcza aktualnych i bardzo precyzyjnych informacji drogowych – dla sprawniejszego dynamicznego prowadzenia do celu i dokładniejszego obliczania godziny przybycia. Przesył danych odbywa się za pomocą modułu komunikacyjnego, przez mobilne połączenie internetowe. Przy pierwszej rejestracji pojazdu Live Traffic Information stanowi element opcjonalnego multimedialnego systemu COMAND Online. Usługa ta jest aktywowana na 3 lata, a następnie może być odpłatnie przedłużana.

W krytycznej sytuacji połączenie awaryjne może być wysyłane automatycznie, lub ręcznie przyciskiem SOS znajdującym się w samochodzie. Centrala alarmowa sprawdza wtedy niezwłocznie, jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna na miejscu zdarzenia. Gdy sytuacja jest poważna, dane alarmowe – jak np. współrzędne GPS – wysyłane są do publicznej europejskiej centrali alarmowej, która podejmuje dalsze niezbędne działania.

Proszę też pamiętać, że telefon alarmowy Mercedes-Benz jest zawsze aktywny (aktywuje się całkowicie automatycznie) – dla Państwa bezpieczeństwa.

Usługi Podstawowe Mercedes connect me

Telediagnostyka.

Nasze oprogramowanie diagnostyczne przypomina o wymianie podzespołów istotnych dla bezpieczeństwa. Odpowiednie dane są przesyłane do wskazanego punktu serwisowego Mercedes-Benz, który następnie kontaktuje się z właścicielem auta.

W razie awarii.

Choć awarie zdarzają się nieczęsto, w razie czego Mercedes-Benz udziela szybkiej pomocy, w nieskomplikowany sposób. Używając znajdującego się w aucie przycisku obsługowego można natychmiast skontaktować się z Service24h Mercedes-Benz – pracownicy infolinii zorganizują wtedy wszystkie dalsze działania. Dzięki przesłanym danym pojazdu pomoc drogowa przyjedzie wtedy do Państwa optymalnie przygotowana – o każdej porze dnia i nocy.

W razie wypadku.

Aby po użyciu telefonu alarmowego Mercedes-Benz jak najszybciej rozpoczęto działania w zakresie ewakuacji lub holowania pojazdu z miejsca wypadku, zgłoszenie – jeśli sobie Państwo tego zażyczą – może zostać przekazane do Centrum Obsługi Klienta Mercedes-Benz.

Zarządzanie przeglądami.

Z kolei zarządzanie przeglądami ułatwi Państwu pamiętanie o zalecanych terminach przeglądów auta. Wszystkie istotne dane można uprzednio przesłać do autoryzowanego punktu serwisowego Mercedes-Benz – jako bazę konkretnej, zindywidualizowanej oferty serwisowej.

Usługi Remote Online (Opcja)

  • Konfigurowanie aplikacji Mercedes-Benz. Za pomocą aplikacji internetowej Mercedes connect me można w wygodny sposób – będąc w podróży lub w domu – wstępnie konfigurować aplikacje Mercedes-Benz zainstalowane w samochodzie: na przykład zmieniać kolejność albo ustawiać kategorie w aplikacji wiadomości.
  • Lokalizator pojazdu. Obce miasto, splątane ulice – bez obawy, nasza Usługa Remote Online wyświetla umiejscowienie zaparkowanego auta w promieniu 1,5 kilometra. Na Twoim smartfonie.
  • Programowanie ogrzewania postojowego. Jeżdżąc Klasą C lub Klasą S, mogą Państwo ze swojego smartfona zawczasu programować ogrzewanie postojowe, uruchamiać i wyłączać – przytulne ciepło za naciśnięciem przycisku.
  • Śledzenie pojazdu. Jest też możliwe lokalizowanie jadącego samochodu poprzez GPS – na przykład gdy pojazd został komuś pożyczony. Działanie tej funkcji jest sygnalizowane w samochodzie, przy czym kierowca może ją w każdej chwili dezaktywować.
  • Śledzenie pojazdu GPS. To, co od dawna już stosuje się w branży logistycznej, wchodzi teraz do samochodów osobowych Mercedes-Benz. W śledzeniu pojazdu GPS można definiować obszary. Gdy pojazd wjeżdża w zdefiniowany obszar bądź opuszcza go, użytkownik może otrzymywać stosowną wiadomość.
  • Zdalne informacje o pojeździe. Na portalu klienta można w każdej chwili wygodnie odczytywać ważne informacje o samochodzie, na przykład aktualny stan licznika kilometrów, poziom płynu spryskiwacza czy poziom paliwa w zbiorniku.
  • Zdalne sterowanie zamkami. W aplikacji internetowej Mercedes connect me można jednym ruchem palca łatwo odryglować auto lub zamknąć je. Gdy na przykład zapomnimy zaryglować pojazd, można to zrobić później – zdalnie.

Tak aktywujesz swoje usługi Mercedes connect me.

Najpierw należy zarejestrować się w portalu dla klientów Mercedes me. Już w tym momencie, po zalogowaniu można zaakceptować warunki korzystania z usług Mercedes connect me. Następnie dealer Mercedes-Benz musi powiązać Państwa konto użytkownika Mercedes me z Państwa pojazdem. Teraz zarówno dealer Mercedes-Benz, jak i Państwo sami mogą w portalu Mercedes me aktywować wybrane usługi oraz w każdej chwili je wyłączać.

Zastrzegamy prawo do zmian w zintegrowanych aplikacjach Mercedes-Benz.