Mercedes-Benz

Nowy eSprinter Furgon.

Elektryczny, nowatorski i wszechstronny.
Nowy eSprinter Furgon

Bezemisyjna jazda lokalna.

eSprinter to zaawansowane technicznie rozwiązanie w dziedzinie mobilności dla użytkowników, którzy swoimi pojazdami pokonują przede wszystkim trasy w mieście. Dzięki wydajnemu napędowi elektrycznemu o maks. mocy 85 kW (116 KM) jest równie niezawodny, ekonomiczny i elastyczny, jak wszystkie modele Sprinter produkowane od prawie 25 lat.

eSprinter jest dostępny w długości standardowej (A2) z dachem wysokim. Jego przestrzeń ładunkowa o pojemności aż 11 m³ w żaden sposób nie jest ograniczona przez napęd elektryczny. Ładowność wynosi do 1 045 kg w przypadku standardowej lub do 891 kg w przypadku opcjonalnej pojemności akumulatora.

Nowy eSprinter Furgon

Zaawansowana elektromobilność.

Jeśli zastanawiasz się nad przejściem na elektromobilność, szybko zrozumiesz, że oznacza ona znacznie więcej niż tylko pojazd napędzany elektrycznie. Dlatego nasi specjaliści we współpracy z klientem opracowują koncepcję elektromobilności indywidualnie dostosowaną do potrzeb konkretnej firmy – nasz ekosystem elektrycznych samochodów dostawczych.

Należy tu przede wszystkim tworzenie odpowiedniej infrastruktury do ładowania, serwisu na miejscu oraz usług w zakresie łączności.

Oczywiście do zalet eSprintera należą również cechy kojarzone z marką Mercedes-Benz Vans, takie jak ergonomia, bezpieczeństwo w miejscu pracy, komfort i bezpieczeństwo.

Nowy eSprinter Furgon

Maksymalny zasięg albo maksymalna ładowność – wybór należy do Ciebie.

Zasięg lub ładowność eSprintera można zoptymalizować zgodnie z własnymi potrzebami. W pierwszym kroku należy wybrać odpowiednią pojemność baterii: standardowa użytkowa pojemność baterii 35 kWh umożliwia osiągnięcia maksymalnej ładowności ok. 1 045 kg. Na dłuższe trasy zaleca się wybór dostępnej opcjonalnie użytkowej pojemności baterii wynoszącej 47 kWh.

Dzięki systemowi CCS (Combined Charging System) i opcjonalnej maks. mocy ładowania 80 kW eSprinter okazuje się być równie elastycznym w kwestii ładowania. A w przypadku specjalistycznych zastosowań branżowych oferujemy całościowe rozwiązania oraz różne zabudowy i modyfikacje pojazdów.

Nowy eSprinter Furgon

Zaawansowany technicznie napęd o sprawdzonych poziomach mocy.

Silnik elektryczny o wyjątkowej efektywności przekonuje dużą dynamiką jazdy i stabilnością pracy. W porównaniu z silnikiem spalinowym, silnik elektryczny charakteryzuje się wyraźnie wyższą sprawnością, pracuje niemalże bezgłośnie, a maksymalny moment obrotowy udostępnia już od pierwszego obrotu. Gdy prąd dla pojazdu elektrycznego pozyskiwany jest z alternatywnych źródeł energii, wtedy napęd ten nie powoduje żadnej emisji. W obliczu coraz bardziej zaostrzanych przepisów w zakresie emisji spalin czyni to silnik elektryczny przyszłościowo ekonomicznym i ekologicznym napędem do aglomeracji miejskich, aktualnie bardzo obciążonych szkodliwymi substancjami. Ponadto, w porównaniu z silnikiem spalinowym, silnik elektryczny mniej się zużywa i wymaga mniejszych nakładów serwisowych.

Nowy eSprinter Furgon

25 lat doświadczenia, dzięki któremu nasi klienci mogą teraz podróżować również elektrycznie.

W każdym Sprinterze tkwi 25 lat doświadczenia – również eSprinter powstał w oparciu o tę bazę. Także w przypadku modułów napędu elektrycznego nasi klienci korzystają z wysokiego poziomu zaawansowania technicznego zastosowanych komponentów. Elementy modułowe eSprintera pochodzą bowiem z samochodów osobowych i już od kilku lat są stosowane w pojazdach z napędami alternatywnymi.

Nasi klienci otrzymują zaawansowany technicznie samochód w jakości Mercedes-Benz, którego napęd elektryczny i ogrzewanie pomyślnie przeszły nasz kompleksowy test zimowy z temperaturami do minus 30°C.

Dalsze kroki


eSprinter Furgon

Konfigurator

Więcej informacji