Mercedes-Benz

Vito.

Po prostu doskonały.

Tak różnorodny jak Twoje zadania.

Dotrzeć do celu może każdy. Jednak Twoją ambicją jest rozwój. Dlatego Vito jest pierwszym samochodem dostawczym w swej klasie, który oferuje szereg wariantów do wyboru: skrzynia manualna, automatyczna, napędy na przód, tył czy 4x4. W zależności od potrzeb, profilu działalności, czy tras, Vito pozwoli wybrać najlepszy wariant dla Twojego biznesu.

Opcjonalna, 9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC utrzymuje wysoki komfort jazdy i niskie zużycie paliwa. Standardowa 6-stopniowa, manualna skrzynia biegów wyróżnia się zrównoważeniem dynamiki i ekonomiczności. [zużycie paliwa średnio: 6,2–8,9 l/100 km; emisja CO2: 162–234 g/km]*

Niezależnie od wybranego wariantu napędu, Vito wyposażony jest standardowo w elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego, komfortowy układ jezdny i niezależne zawieszenie. To, w połączeniu z solidnym wykonaniem i bardzo wygodną pozycją za kierownicą, uprzyjemni Ci jazdę. Wydajność naszych silników, kultura pracy podzespołów samochodu są porównywalne z poziomem osobowych Mercedesów.

Vito oferuje także szereg systemów wspomagających kierowcę oraz niezrównany poziom bezpieczeństwa. Przykładowo, Aktywny Asystent układu hamulcowego zatrzyma samochód w sposób autonomiczny, kiedy ryzyko najechania na innych pojazd będzie wysokie.

Tu możesz cieszyć się pracą.

Przejdźmy teraz do miłych aspektów Twojej pracy: w przestronnym i praktycznym wnętrzu Vito jest ona niezwykle przyjemna. Siedzenia pokryte wytrzymałymi tkaninami cechuje wysoki poziom ergonomii, co sprawdza się także podczas długich podróży. W zimnych miesiącach cennym dodatkiem staje się opcjonalne ogrzewanie foteli kierowcy i pasażera czy ogrzewanie postojowe z możliwością sterowania z aplikacji Mercedes PRO connect*. Jeśli potrzebne jest trzecie miejsce z przodu, można zamówić opcjonalne, dwuosobowe siedzenie pasażera.

Dzięki elektromechanicznemu wspomaganiu układu kierowniczego oraz takim opcjom wyposażenia jak: tempomat, kierownica wielofunkcyjna z regulowaną kolumną i komputer podróżny, prowadzenie Vito jest niezwykle łatwe i wygodne. Opcjonalna klimatyzacja lub klimatyzacja automatyczna pomaga kierowcy zachować chłodny osąd sytuacji.

Dostępne na życzenie systemy audio zapewniają w czasie jazdy doskonałą komunikację i dobrą rozrywkę dzięki obsłudze Apple CarPlay i Android Auto. Na szczycie oferty, znajduje się Audio 40, które dodatkowo posiada wbudowaną nawigację*, która dzięki Live Traffic Information doprowadzi Cię do celu bez zbędnych opóźnień. Jeśli chciałbyś dodatkowo zwiększyć wysoką już wartość Vito, rekomendujemy zamówienie opcjonalnego „pakietu chrom” dla wnętrza. Ponieważ każde udane przedsięwzięcie potrzebuje odpowiedniej przestrzeni magazynowej, wyposażyliśmy Vito w wiele praktycznych schowków.

Opcjonalny, Aktywny Asystent Utrzymania Odległości DISTRONIC świetnie sprawdzi się w trasie. Wystarczy ustawić mu zadaną prędkość, np. samochodu, który jedzie przed nami i jechać do celu!

* Dostępność modułu komunikacyjnego (LTE) jest tymczasowo ograniczona dla niektórych pojazdów ze względu na ograniczenia w dostawach komponentów. Należy pamiętać, że usługi Mercedes me connect lub Mercedes PRO connect, w tym system połączeń alarmowych (eCall), nie są dostępne w pojazdach, których dotyczy ten problem. Aktualne informacje dostępne są u Twojego dealera Mercedes-Benz.

Twój zysk: ładowność większa nawet o 120 kg

W Vito jest miejsce na wszystko, co trzeba zabrać. Liczby mówią same za siebie: obciążenie użytkowe większe nawet o 120 kg niż w poprzednim typoszeregu i powierzchnia ładunkowa o długości do 3 m2 (po podłodze). Dzięki maksymalnej ładowności 1168 kg, pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej 3200 kg zabierze mnóstwo ładunku.

To jeszcze nie wszystko: oferując trzy wersje długości pojazdu, dwa rozstawy osi, elastyczny system zabezpieczeń i praktyczne ścianki działowe, Vito zapewni wszechstronne możliwości indywidualizacji i specjalizacji w Twojej działalności. Warianty Vito pozwalają przewozić ładunki, pasażerów oraz połączyć te dwie kwestie w wersji Mixto.

Dzięki częściowemu przeszkleniu, wygodnemu wejściu i możliwościom dopasowania układu siedzeń, z jego funkcjonalności i komfortu może korzystać maksymalnie sześć osób. W razie potrzeby można łatwo, kilkoma ruchami, wymontować opcjonalną tylną kanapę. Duże otwory drzwiowe i nisko położona krawędź załadunkowa Vito, umożliwią dziecinnie łatwą realizację nawet ciężkich zadań, zapewniając jeszcze wyższy komfort, wydajność i bezpieczeństwo przy załadunku i wyładunku.

Vito Furgon: Wyróżnia się pojemnością ładunkową i ładownością

Vito Furgon zabiera wiele ładunku i łatwo się nie poddaje. To profesjonalista do ambitnych zadań, doskonale przygotowany, aby reprezentować Twoją firmę. Jego specjalnością jest pochłanianie ładunków. Przy maksymalnej długości przestrzeni ładunkowej wynoszącej 3061 mm i maksymalnej pojemności 6,6 m3 Vito Furgon zabiera od do 1168 kg ładunku, a przy dopuszczalnej masie całkowitej zwiększonej do 3200 kg.

Jednak masa to nie wszystko: dzięki dużym otworom w przestrzeni ładunkowej i nisko położonej krawędzi załadunkowej, Vito Furgon jest łatwy w załadunku. Wraz z opcjonalnymi drzwiami przesuwnymi po lewej stronie, do dyspozycji są trzy drogi dostępu do ładowni, umożliwiające załadunek np. trzech europalet. Szyny do mocowania ładunku w podłodze ładowni oraz szyny mocujące w ścianie bocznej umożliwiają elastyczne zabezpieczanie ładunku.

Dedykowane pakiety wyposażenia Furgon PRO i SELECT sprawią, że samochód jest optymalnie wyposażony i gotowy do realizacji zadań. Furgon PRO to komfortowy partner w biznesie, który przewiezie 3 osoby i sporo ładunku. Wielofunkcyjna kierownica czy klimatyzacja TEMPMATIC, będące składnikami pakietu, umilą pracę i pozwolą na relaks w przerwie między kolejnym zleceniem.

Z kolei, Furgon SELECT będzie idealną wizytówką Twojej firmy. Designerski, wyposażony m.in. w opcjonalne felgi aluminiowe czy reflektory ILS LED oraz Audio 30 z Apple CarPlay i Android Auto, dotrzyma Ci kroku.

Vito Mixto: Wszystko pasuje i każdy ma swoje miejsce

Vito Mixto działa według zasady „jeden do wszystkiego”. Łączy zalety zarówno Tourera, jak i wersji Furgon. Kto chce przewozić jednocześnie osoby i ładunki, ten zyska w Vito Mixto ekonomicznego, uniwersalnego i niezawodnego partnera.

Opcjonalnie wyposażony w podwójne siedzenie pasażera i 3-osobową kanapę w przestrzeni pasażerskiej, przewiezie maksymalnie sześć osób. Okna boczne rozświetlają przestrzeń pasażerską i zapewniają widoczność, a dodatkowy nawiew powietrza umieszczony przy podłodze, zapewnia przyjemną temperaturę. Pasażerowie w 1. rzędzie tylnym podróżują więc wygodnie i komfortowo.

Za kanapą pozostaje jeszcze duża przestrzeń na materiały i sprzęt, którą można doskonale wykorzystać dzięki dużej ładowności samochodu. W zależności od długości pojazdu, powierzchnia ładunkowa wynosi do 2,63 m2, a kubatura do 4,1 m3. Na życzenie Klienta, ścianka działowa z oknem przy słupkach C osłoni przestrzeń pasażerską przed pyłem i brudem z przestrzeni ładunkowej oraz zablokuje możliwość przemieszczenia się ładunku.

Vito Mixto homologowane jako samochód osobowy, dostępne jest także w mocnym wariancie 124 CDI. Oferując 239 KM oferuje niezrównane wrażenia z jazdy, a dzięki skrzynie 9G TRONIC, osiągi idą w parze z rozsądnym spalaniem.

Vito Tourer: Tak różnorodny jak Twoje trasy

Niezależnie, jakie cele sobie stawiasz, Vito Tourer wesprze Cię w ich realizacji. Trzy wersje ‒ BASE, PRO i SELECT ‒ można dopasować dokładnie do potrzeb Państwa i Waszych pasażerów.

Jeśli potrzebujesz komfortowego samochodu do przewozów turystycznych lub jako minibusa, najlepszym wyborem będzie Vito Tourer SELECT z dwoma regulowanymi, 3-osobowymi kanapami. Dodatkową atrakcją dla pasażerów, będzie opcjonalny panoramiczny dach odsuwany. Jeśli szukasz uniwersalnej taksówki czy samochodu do przewozów międzynarodowych, proponujemy Vito Tourer PRO. Gdy transportu wymaga załoga pracująca w trudnych warunkach, najlepiej spisze się wytrzymały Vito Tourer BASE.

Zależnie od długości nadwozia przestrzeń pasażerską można wyposażyć nawet w 3 rzędy 2- i 3-osobowych kanap (dla wersji Ekstra długiej). Aby uzyskać maksymalnie 9 miejsc siedzących, należy wybrać trzy rzędy w przestrzeni pasażerskiej (w układzie siedzeń 2-2-3) lub podwójne siedzenie pasażera i dwie 3-osobowe kanapy z tyłu. A teraz najlepsze: uniwersalność Vito Tourer przyda się także w Twoim prywatnym użytkowaniu.

Bagaże wszystkich pasażerów pomieści duży i komfortowy bagażnik. Jeśli jednak będzie ich na tyle dużo, żeby zasłonić tylną szybę, opcjonalne cyfrowe lusterko wsteczne udostępni obraz zza pojazdu. Pozwoli także na kontrolę przestrzeni pasażerskiej i nastrojów towarzyszy podróży.

* Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.